RSS feed for evanm1982
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
The Monuments Men

The Monuments Men

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
Quick Millions

Quick Millions

1931
×
★★½
Edit this entry  
19
Lovesick

Lovesick

1983
×
★★½
Edit this entry  
19
Face in the Sky

Face in the Sky

1933
×
★★½
Edit this entry  
19
Harum Scarum

Harum Scarum

1965
×
★½
Edit this entry  
19
Tarzan's New York Adventure

Tarzan's New York Adventure

1942
×
★★½
Edit this entry  
18
Mary Magdalene

Mary Magdalene

2018
×
★★
Edit this entry  
18
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Edit this entry  
18
Calendar Girl

Calendar Girl

1947
×
★★
Edit this entry  
18
Herbie Rides Again

Herbie Rides Again

1974
×
★★
Edit this entry  
17
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Final Edition

The Final Edition

1932
×
★★½
Edit this entry  
16
Palooka

Palooka

1934
×
★★★
Edit this entry  
16
Imagining Argentina

Imagining Argentina

2003
×
★★½
Edit this entry  
15
Good Night, and Good Luck.

Good Night, and Good Luck.

2005
×
★★★½
Edit this entry  
15
Barbara

Barbara

2012
×
★★★½
Edit this entry  
14
Bonanza Town

Bonanza Town

1951
×
★★
Edit this entry  
14
Virtue

Virtue

1932
×
★★½
Edit this entry  
13
Check and Double Check

Check and Double Check

1930
×
★★
Edit this entry  
13
Paterson

Paterson

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Young America

Young America

1932
×
★★★
Edit this entry  
12
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
The Hero

The Hero

2017
×
★★
Edit this entry  
12
Dimples

Dimples

1936
×
★★½
Edit this entry  
12
Tarzan's Secret Treasure

Tarzan's Secret Treasure

1941
×
★★½
Edit this entry  
11
Mary Shelley

Mary Shelley

2017
×
★★
Edit this entry  
11
My Brother's Wedding

My Brother's Wedding

1983
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Grizzlies

The Grizzlies

2018
×
★★★
Edit this entry  
11
The Love Bug

The Love Bug

1968
×
★★½
Edit this entry  
10
Silence

Silence

2016
×
★★★★
Edit this entry  
10
Swing Hostess

Swing Hostess

1944
×
★½
Edit this entry  
10
Jealousy

Jealousy

1934
×
★★
Edit this entry  
10
Larry Crowne

Larry Crowne

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
The Journey

The Journey

2016
×
★★★
Edit this entry  
08
The Night Angel

The Night Angel

1931
×
★★½
Edit this entry  
08
15 Minutes

15 Minutes

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Under Your Spell

Under Your Spell

1936
×
★★½
Edit this entry  
07
Delicious

Delicious

1931
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★½
Edit this entry  
07
Port of Lost Dreams

Port of Lost Dreams

1934
×
★★
Edit this entry  
06
Sunny

Sunny

1941
×
★★½
Edit this entry  
06
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Edit this entry  
06
From Hell to Heaven

From Hell to Heaven

1933
×
★★
Edit this entry  
05
Ferdinando and Carolina

Ferdinando and Carolina

1999
×
★★★½
Edit this entry  
05
Le Havre

Le Havre

2011
×
★★★½
Edit this entry  
05
Speedway

Speedway

1968
×
★★
Edit this entry  
04
Who's Crazy?

Who's Crazy?

1966
×
★½
Edit this entry  
04
Hedwig and the Angry Inch

Hedwig and the Angry Inch

2001
×
★★★½
Edit this entry  
04
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★½
Edit this entry