evan!!! has logged 32 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Father

The Father

2020
×
Edit this entry  
26
Alive

Alive

1993
×
Edit this entry  
25
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★½
Edit this entry  
23
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Resident Evil: Retribution

Resident Evil: Retribution

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Resident Evil: Afterlife

Resident Evil: Afterlife

2010
×
★★★★
Edit this entry  
21
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
Edit this entry  
21
Before I Fall

Before I Fall

2017
×
★★★
Edit this entry  
20
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Edit this entry  
19
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★½
Edit this entry  
18
Resident Evil: Extinction

Resident Evil: Extinction

2007
×
★★★
Edit this entry  
18
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
Resident Evil: Apocalypse

Resident Evil: Apocalypse

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Resident Evil

Resident Evil

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Cherry

Cherry

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
13
2046

2046

2004
×
★★★½
Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★½
Edit this entry  
12
Collateral Beauty

Collateral Beauty

2016
×
Read the review Edit this entry  
11
The Village

The Village

1993
×
Edit this entry  
11
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
11
Christine

Christine

1983
×
Read the review Edit this entry  
11
Crouching Tiger, Hidden Dragon

Crouching Tiger, Hidden Dragon

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lovers on the Bridge

The Lovers on the Bridge

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thelma & Louise

Thelma & Louise

1991
×
★★★★
Edit this entry  
07
Serenity

Serenity

2019
×
★★★★
Edit this entry  
07
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★½
Edit this entry