• Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • The Woman in the House Across the Street from the Girl in the Window

    ★★★

  • (Cathedral)

    ★½

  • Chameleon

    ★★★½

  • Paper Bag Test

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Tap Runner

    ★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Dad Tax

    ★★★

  • The Shrink Next Door

    ★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★★

  • Open One's Mouth

    ★★★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★

  • Otonashi | 音無し

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Personals

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • Somebody Take the Wheel

    ★★★

  • Crumbs of Life

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Terrain Behind the Eyes

    ★★★★

  • Sensual Pill

    ★★★★½

  • Halloween Kills

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Fake

    ★★★★

  • Compositions for Understanding Relationships

    ★★★★

  • Stories Under the Rainbow

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★★★

  • Memoria

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★★

  • GOBY

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★★

  • Far From the Tree

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Thine Own Self