Sort by

Evan has logged 382 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Snow Dogs

Snow Dogs

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
25
Santa's Workshop

Santa's Workshop

1932
×
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Edit this entry  
24
It's Christmastime Again, Charlie Brown

It's Christmastime Again, Charlie Brown

1992
×
★★★
Edit this entry  
24
A Boy Called Christmas

A Boy Called Christmas

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Shrink Next Door

The Shrink Next Door

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Passionless Moments

Passionless Moments

1983
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Nettles

Nettles

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Creatura Dada

Creatura Dada

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Mobilize

Mobilize

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Roberta

Roberta

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Black Case

The Black Case

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gephyrophobia

Gephyrophobia

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Warchild

Warchild

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Ikwé

Ikwé

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Language Lessons

Language Lessons

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
CODA

CODA

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thine Own Self

Thine Own Self

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Far From the Tree

Far From the Tree

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Chaplin

Chaplin

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Journey to the Beginning of Time

Journey to the Beginning of Time

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pandora's Box

Pandora's Box

1929
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternals

Eternals

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Kojo

Kojo

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Otonashi | 音無し

Otonashi | 音無し

2021
×
★★★★
Edit this entry