RSS feed for 80s.Slasher.Collector
  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★★

  • Shadowed

    ★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Weeknd: After Hours

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Grudge

  • Little Women

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Irishman

    ★★★½

  • 3 from Hell

    ★★★½

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ad Astra

    ★★★

  • Haunt

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Satanic Panic

    ★★½

  • Ma

    ★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • In Search of Darkness

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • In the Time It Takes to Get There

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★

  • I See You

    ★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★½

  • The Prodigy

    ★★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Shrek Retold

  • Mary Poppins Returns

    ★★★

  • Mary Queen of Scots

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • Blue Lips

    ★★★★½

  • The Haunting

    ★★★½

  • You Might Be the Killer

    ★★★

  • The Perfection

    ★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Slice

    ★★

  • Widows

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • The Nightingale

    ★★★★

  • Greta

  • The Nun

    ½

  • Suspiria

    ★★★★