Sort by
  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★★★

  • Dune

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Loki

    ★★

  • WandaVision

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★★½

  • The Hate U Give

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ½

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★★

  • Game Night

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Creep 2

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★★★★

  • Rough Night

    ★★★★½

  • The Great Wall

    ★½

  • La La Land

    ★★★

  • Bad Moms

    ★★★★★

  • Deadpool

    ★★★★★

  • The Visit

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★★★

  • Creep

    ★★

  • We're the Millers

    ★★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★★

  • Gulliver's Travels

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • Blades of Glory

    ★★★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★★

  • JoJo's Bizarre Adventure: Phantom Blood

    ★★★★★

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • 10 Things I Hate About You

    ★★★★★

  • The Matrix

    ★★★★★

  • Saving Private Ryan

    ★★★★½

  • The Truman Show

    ★★★★

  • Forrest Gump

    ★★★★★

  • Cinema Paradiso

    ★★★½