• Love, Death & Robots: Jibaro

  • X

    ★★★★½

  • The Dropout

  • Spider-Man: No Way Home

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • West Side Story

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • The French Dispatch

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Cruella

    ★★

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Seaspiracy

    ★★★★★

  • Murder Among the Mormons

    ★★★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Audrey

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: Washington Inside Murder

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Devil All the Time

    ★★

  • Tenet

    ★★★½

  • Unsolved Mysteries: Berkshires UFO

  • Unsolved Mysteries: Missing Witness

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Trial by Media

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • Mulan

  • The Trials of Gabriel Fernandez

  • Unabomber: In His Own Words

    ★★★½

  • Night on Earth

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

    ★★★

  • Unsolved Mysteries: 13 Minutes

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★½

  • The Confession Killer

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★★½

  • The Devil Next Door

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Downton Abbey

    ★★

  • Bad Education

    ★★★

  • Calm with Horses

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Color Out of Space

  • Hustlers

    ★★½

  • Blood Quantum

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Judy

    ★★★½

  • Ad Astra

  • The Family

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International