• Day Shift

    ★★

  • Prey

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

  • Thor: Love and Thunder

    ★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ½

  • Firestarter

    ★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • The Northman

    ★★★★

  • Morbius

    ★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Ambulance

    ★★½

  • X

    ★★★

  • The Lost City

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★

  • Fresh

    ★★★½

  • The 355

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • The Unforgivable

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Paranormal Activity: Next of Kin

    ★½

  • Army of Thieves

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • Antlers

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Most Dangerous Game

    ★★½

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★★½

  • The Girl Who Killed Her Parents

    ★★½

  • The Boy Who Killed My Parents

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★½

  • Silent Night

    ★★½

  • My Son

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★½

  • Kate

    ★½

  • Halloween Kills

    ★★½

  • 7 Prisoners

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Spencer

    ★★★

  • Encounter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • Malignant

    ★★

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Queenpins

    ★★

  • Candyman

    ★★½