• The Last Movie Stars

    ★★★★★

  • The Only

    ★★★½

  • Section 1

    ★★★★

  • Hustle

    ★★★½

  • Norm Macdonald: Nothing Special

  • George Carlin's American Dream

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • They Call Me Magic

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★½

  • Captain Ahab: The Story of Dave Stieb

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★

  • We Need to Talk About Cosby

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Kurt Vonnegut: Unstuck in Time

    ★★★★★

  • Bruce Springsteen & The E Street Band - The Legendary 1979 No Nukes Concerts

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Untold: Breaking Point

  • Dune

    ★★½

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

    ★★★

  • The Chair

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Tig Notaro: Drawn

    ★★★★

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★

  • McCartney 3, 2, 1

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Bergman Island

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • After Yang

    ★★★★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★½

  • Val

    ★★★★

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • Rivers and Roads: The Head And The Heart - Live from Pike Place Market

  • The Last Blockbuster

    ★★

  • Wild Mountain Thyme

    ★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

    ★★½

  • Sarah Cooper: Everything's Fine

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • What the Constitution Means to Me

    ★★★★