Chad has logged 13 entries for films during February 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Free Solo

Free Solo

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Last Waltz

The Last Waltz

1978
×
★★★★
Edit this entry  
23
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Joe Versus the Volcano

Joe Versus the Volcano

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Grapes of Wrath

The Grapes of Wrath

1940
×
Read the review Edit this entry  
18
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Searching

Searching

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Springsteen On Broadway

Springsteen On Broadway

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Super Troopers 2

Super Troopers 2

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★
Edit this entry