Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Crimson Tide

Crimson Tide

1995
×
★★★★
Edit this entry  
25
Ronin

Ronin

1998
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Elemental

Elemental

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Moneyball

Moneyball

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Kiss Kiss Bang Bang

Kiss Kiss Bang Bang

2005
×
★★★★
Edit this entry  
05
Werewolf by Night

Werewolf by Night

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Saving Mr. Banks

Saving Mr. Banks

2013
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Flash

The Flash

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Saint

The Saint

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Eternals

Eternals

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Plane

Plane

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Redbelt

Redbelt

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
John Wick: Chapter 4

John Wick: Chapter 4

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
See How They Run

See How They Run

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★★★
Edit this entry  
01
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Edit this entry  
26
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Greatest Beer Run Ever

The Greatest Beer Run Ever

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
Begin Again

Begin Again

2013
×
★★★
Edit this entry  
20
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Doctor Strange

Doctor Strange

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tetris

Tetris

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry