• The Royal Treatment

    ★★

  • The House

    ★★½

  • Save the Cinema

    ★★★½

  • Brazen

    ★★★

  • Death to 2021

    ★★

  • The King's Man

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

  • West Side Story

  • Hawkeye

    ★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • A Boy Called Christmas

    ★★★½

  • Sing 2

    ★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Finch

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Ron's Gone Wrong

    ★★

  • The Rescue

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★

  • Maid

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Help

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Kate

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • C'mon C'mon

    ★★

  • The Hand of God

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Vacation Friends

    ★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★

  • Vivo

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Old

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Jolt

    ★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Stillwater

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★