RSS feed for EveryMovieEver
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Star Trek: Insurrection

Star Trek: Insurrection

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek VI: The Undiscovered Country

Star Trek VI: The Undiscovered Country

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek V: The Final Frontier

Star Trek V: The Final Frontier

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek III: The Search for Spock

Star Trek III: The Search for Spock

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Trek IV: The Voyage Home

Star Trek IV: The Voyage Home

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Miracle on 34th Street

Miracle on 34th Street

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Man Who Invented Christmas

The Man Who Invented Christmas

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
A Christmas Carol

A Christmas Carol

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Star

The Star

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
I'll Be Home for Christmas

I'll Be Home for Christmas

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause 2

The Santa Clause 2

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Prancer Returns

Prancer Returns

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Santa Baby 2

Santa Baby 2

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Santa Baby

Santa Baby

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Search for Santa Paws

The Search for Santa Paws

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Jingle All the Way 2

Jingle All the Way 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Prancer

Prancer

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause 3: The Escape Clause

The Santa Clause 3: The Escape Clause

2006
×
Read the review Edit this entry  
07
A Nanny for Christmas

A Nanny for Christmas

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

Christmas Vacation 2: Cousin Eddie's Island Adventure

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
07
All I Want for Christmas

All I Want for Christmas

1991
×
Read the review Edit this entry  
23
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
mother!

mother!

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
23
In Dubious Battle

In Dubious Battle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Cymbeline

Cymbeline

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Frontera

Frontera

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sweetwater

Sweetwater

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Man on a Ledge

Man on a Ledge

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Appaloosa

Appaloosa

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 13

Apollo 13

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Milk Money

Milk Money

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Glengarry Glen Ross

Glengarry Glen Ross

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Knightriders

Knightriders

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry