• Bill Burr: Live at Red Rocks

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Men

    ★★

  • Bodies Bodies Bodies

    ★★★★

  • X

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

  • The Runner

    ★★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Project Space 13

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • Antlers

  • The Tender Bar

  • Squid Game

  • The Power of the Dog

  • The Green Knight

  • The Suicide Squad

  • Vortex

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

    ½

  • Titane

  • The Tsugua Diaries

  • The Worst Person in the World

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • The Ice Road

  • Army of the Dead

  • Spiral: From the Book of Saw

  • The Sons of Sam: A Descent Into Darkness

  • Outside Noise

  • Bad Trip

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

  • Swan Song

  • The Girl and the Spider

  • The Scary of Sixty-First

    ★½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★

  • Mank

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★½

  • Psycho Goreman

    ★★★

  • Hubie Halloween

  • Materna

  • Penguin Bloom

  • Another Round

    ★★★★

  • The Devil All the Time

  • Pieces of a Woman

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • PVT Chat

    ★★★★★

  • Summer of 85

  • The Wrong Missy

    ★★★★★

  • Hollywood

  • Little Chief

  • Possessor

    ★★★★★

  • Slow Machine

  • Cold Meridian

    ★★★★

  • Sin

  • The Fall

  • Anne at 13,000 Ft.

  • Synchronic

  • Color Out of Space

    ★★½

  • Joker

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Nimic

    ★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Too Old to Die Young

  • Murder Mystery

  • Monster God

    ★★★★

  • Matthias & Maxime

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood