• The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

  • West Side Story

    ★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Hypnotic

    ★★

  • Eternals

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Card Counter

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★

  • He's All That

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★½

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Red Rocket

    ★★★★½

  • Titane

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Benedetta

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★½

  • In the Heights

  • Bo Burnham: Inside

  • F9

  • The Woman in the Window

  • Oxygen

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Violet

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Hunter Hunter

    ★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • Pleasure

    ★★★★½

  • Together Together

    ★★★½

  • In the Earth

    ★★

  • CODA

    ★★★★

  • Censor

  • The Little Things

    ★½

  • Malcolm & Marie

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • The Prom

    ★★½

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • I'm Your Woman

    ★★½

  • Nocturne

    ★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Run

    ★★★½

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Fine China

  • The Stylist

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½