• Dune

    ★★★★

  • Belle

    ★★★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • A Whisker Away

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ½

  • The Angry Birds Movie 2

    ★★

  • Weathering with You

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★½

  • The Death of Dick Long

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Grinch

  • First Man

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Bao

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★½

  • Tully

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★

  • Devilman Crybaby

  • Phantom Thread

    ★★★

  • Justice League

    ★★

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

    ★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★½

  • The Lego Ninjago Movie

    ½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★½

  • The Boss Baby

    ★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Song to Song

    ½

  • The Lego Batman Movie

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★

  • Why Him?

    ★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • Moana

    ★★★

  • A Silent Voice

    ★★★★★

  • Sully

    ★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★½

  • Your Name.

  • Ice Age: Collision Course

  • The Secret Life of Pets

    ★½

  • Piper

  • Finding Dory

    ★★★

  • Now You See Me 2

    ★★★

  • Midori: The Camellia Girl

    ★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • The Jungle Book

    ★★½

  • Zootopia

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • John Mulaney: The Comeback Kid

    ★★★★★

  • The Big Short

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

  • Spectre

  • The Martian

  • Maze Runner: The Scorch Trials

  • Ted 2

  • Minions

    ★★★

  • Inside Out

  • Jurassic World

  • Green Room

    ★★★½

  • Pitch Perfect 2

  • Shaun the Sheep Movie

  • Ex Machina

    ★★★★½

  • The Interview

  • Night at the Museum: Secret of the Tomb