Sort by

Artem has logged 68 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
½
Edit this entry  
25
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★
Edit this entry  
18
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
29
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★½
Edit this entry  
28
Where Are We Headed?

Where Are We Headed?

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
All Light, Everywhere

All Light, Everywhere

2021
×
★★★½
Edit this entry  
23
Dear Comrades!

Dear Comrades!

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Poor Folk. Kabakovs

Poor Folk. Kabakovs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
21
Silent Souls

Silent Souls

2010
×
★★★★
Edit this entry  
18
Why Don't You Just Die!

Why Don't You Just Die!

2018
×
★★
Edit this entry  
15
The Cranes Are Flying

The Cranes Are Flying

1957
×
★★★★½
Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
I Am Twenty

I Am Twenty

1964
×
★★★½
Edit this entry  
08
Petrov's Flu

Petrov's Flu

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Red Snowball Tree

The Red Snowball Tree

1974
×
★★★
Edit this entry  
15
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Edit this entry  
10
Amadeus

Amadeus

1984
×
★★★★
Edit this entry  
01
Annette

Annette

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Boys State

Boys State

2020
×
★★★
Edit this entry  
01
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

Rosencrantz & Guildenstern Are Dead

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Edit this entry  
02
Luca

Luca

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
Still Walking

Still Walking

2008
×
★★★★
Edit this entry  
25
The Dictator

The Dictator

2012
×
★★★
Edit this entry  
09
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
08
La Notte

La Notte

1961
×
★★★
Edit this entry  
25
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
22
L'Avventura

L'Avventura

1960
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Best of Youth

The Best of Youth

2003
×
★★★★
Edit this entry  
08
The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover

1989
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Time That Remains

The Time That Remains

2009
×
★★★½
Edit this entry  
03
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
It Must Be Heaven

It Must Be Heaven

2019
×
★★★★
Edit this entry  
13
Rifkin's Festival

Rifkin's Festival

2020
×
★★
Edit this entry  
02
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Dinner with Andre

My Dinner with Andre

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Minari

Minari

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Onward

Onward

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Better Days

Better Days

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Moscow

Moscow

2000
×
★★★★
Edit this entry  
08
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Edit this entry