Sort by

evilbjork has logged 133 entries for films during December 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ratcatcher

Ratcatcher

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Rocks

Rocks

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pariah

Pariah

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Original Cast Album: Company

Original Cast Album: Company

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Eva

Eva

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Morning Walk

Morning Walk

2008
×
★★½
Edit this entry  
29
Thin Watermelon

Thin Watermelon

2010
×
★★½
Edit this entry  
29
Once A Year

Once A Year

2006
×
★★★½
Edit this entry  
29
Even the Best

Even the Best

×
★★★½
Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
His House

His House

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Shirley

Shirley

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
This Is 40

This Is 40

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
When We Lived in Miami

When We Lived in Miami

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
She Dies Tomorrow

She Dies Tomorrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Seven-Ups

The Seven-Ups

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Hot Rock

The Hot Rock

1972
×
★★★
Edit this entry  
21
Possessor

Possessor

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1990
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Aftermath: Genesis

Aftermath: Genesis

1998
×
★★½
Edit this entry  
21
The Awakening

The Awakening

1990
×
★★
Edit this entry  
21
Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

Guinea Pig 6: Mermaid in the Manhole

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Blade Runner: Black Out 2022

Blade Runner: Black Out 2022

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
2048: Nowhere to Run

2048: Nowhere to Run

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
2036: Nexus Dawn

2036: Nexus Dawn

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Open Water 2: Adrift

Open Water 2: Adrift

2006
×
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Host

The Host

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Honeymoon

Honeymoon

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
42

42

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
How the 'Dook Stole Christmas

How the 'Dook Stole Christmas

2014
×
★★
Edit this entry  
19
See You Soon

See You Soon

2014
×
★★½
Edit this entry  
19
Tuck Me In

Tuck Me In

2014
×
★★★
Edit this entry  
19
Meantime

Meantime

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Life Is Sweet

Life Is Sweet

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
House of Games

House of Games

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry