• Cats

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★

  • VHYes

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • First Love

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Halloween

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Climax

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★½

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Mandy

    ★★★★★

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Searching

    ★★★★★

  • The Post

    ★★★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Tigers Are Not Afraid

    ★★★★★

  • Ryuichi Sakamoto: Coda

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★★

  • Brigsby Bear

    ★★★½

  • Spotlight

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Beyond the Black Rainbow

    ★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★★★

  • Pan's Labyrinth

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★★

  • Amélie

    ★★★★★

  • In the Mouth of Madness

    ★★★★

  • They Live

    ★★★★

  • The Thing

    ★★★★★

  • E.T. the Extra-Terrestrial

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Holy Mountain

    ★★★★

  • Yellow Submarine

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★★