• The Sky Is Everywhere

    ★★½

  • Jackass Forever

    ★★★★★

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Belfast

    ★★★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★½

  • Rebecca

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Dolly Parton: Here I Am

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Babyteeth

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Waves

    ★★★★★

  • Uncut Gems

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Sid & Judy

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Honey Boy

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★½

  • Maniac

    ★★★★★

  • High Life

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • The Nightingale

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★★

  • A Star Is Born

    ★★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Cam

    ★★★½

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • The First Purge

  • Sicario: Day of the Soldado

    ★★★½

  • Boogeyman Pop

    ★★★

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Adrift

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★