• Tom & Jerry

    ½

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ½

  • Wonder Woman 1984

    ½

  • Education

    ½

  • The Midnight Sky

    ½

  • The Prom

    ½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ½

  • Happiest Season

    ½

  • Jingle Jangle: A Christmas Journey

    ½

  • Mank

    ½

  • The Queen's Gambit

    ½

  • Soul

    ½

  • Run

  • Mangrove

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ½

  • Enola Holmes

    ½

  • Wolfwalkers

    ½

  • Another Round

  • The Devil All the Time

  • Nomadland

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ½

  • Tenet

    ½

  • Da 5 Bloods

    ½

  • Feels Good Man

    ½

  • Possessor

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ½

  • His House

    ½

  • Dick Johnson Is Dead

    ½

  • 24 Little Hours

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Nikita Lavretski

  • Sound of Metal

    ½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ½

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ½

  • Vampire Girl vs. Frankenstein Girl

    ★★★★½

  • Inland Empire

    ★★★★

  • Silent Hill

    ★★★

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

    ★★★★½

  • MVP 2: Most Vertical Primate

  • Mulholland Drive

    ★★★★

  • Eyes Wide Shut

  • Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

  • The Pest

    ★★

  • Lost Highway

    ★★★½

  • Twin Peaks: Fire Walk with Me

    ★★★★½

  • Wild at Heart

    ★★★

  • Christmas with Dennis

  • Blue Velvet

    ★★★★

  • Dune

    ★★★

  • Return of the Jedi

  • The Elephant Man

    ★★

  • The Empire Strikes Back

  • Star Wars

  • Eraserhead