Sort by

Pond has logged 23 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
02
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bros

Bros

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babylon

Babylon

2022
×
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
What Is a Woman?

What Is a Woman?

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Showgirls

Showgirls

1995
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Throw Away Your Books, Rally in the Streets

Throw Away Your Books, Rally in the Streets

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Paycheck

Paycheck

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
06
The Whispering Star

The Whispering Star

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
06
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Alien Beasts

Alien Beasts

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
02
Suicide Club

Suicide Club

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Tiny Furniture

Tiny Furniture

2010
×
½
Read the review Edit this entry  
01
8½

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Out 1

Out 1

1971
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

2018
×
½
Read the review Edit this entry