• Mortal Kombat

  • Godzilla vs. Kong

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★★★

  • Flora & Ulysses

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★½

  • The Little Things

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Doctor Who: Revolution of the Daleks

    ★★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • My Spy

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Bombshell

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★½

  • 21 Bridges

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • Bare Knuckle Brawler

    ★★

  • Rambo: Last Blood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★★

  • Just Mercy

    ★★★★★

  • Joker

    ★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Teen Titans Go! vs. Teen Titans

    ★★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Escape Plan: The Extractors

    ★★

  • Child's Play

    ★½

  • Anna

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Rocketman

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Hellboy

    ★★½

  • The Haunting of Sharon Tate

  • Marvel Rising: Heart of Iron

    ★★½

  • Justice League vs. the Fatal Five

    ★★★★

  • Cuck

    ★★★★½

  • Shazam!

    ★★★

  • Nancy Drew and the Hidden Staircase

    ★★★½

  • Stuber

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Crossbreed

    ★★★½

  • Miss Bala

    ★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

    ★★★

  • Marvel Rising: Chasing Ghosts

    ★★½

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★½

  • Reign of the Supermen

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★½

  • Doctor Who: Resolution

    ★★★★½

  • Vice

    ★★★★½

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Mortal Engines

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Robin Hood

    ★★

  • Creed II

    ★★★★