Sort by

Larry has logged 806 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Menace from Outer Space

Menace from Outer Space

1956
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
Crash of Moons

Crash of Moons

1954
×
Read the review Edit this entry  
31
Manhunt in Space

Manhunt in Space

1956
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
Radar Men from the Moon

Radar Men from the Moon

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Purple Death from Outer Space

Purple Death from Outer Space

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Deadly Ray From Mars

Deadly Ray From Mars

1966
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Rocket Ship

Rocket Ship

1936
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Planet Outlaws

Planet Outlaws

1953
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Robinson Crusoe on Mars

Robinson Crusoe on Mars

1964
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
The War of the Worlds

The War of the Worlds

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Pit and the Pendulum

The Pit and the Pendulum

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
New Year's Evil

New Year's Evil

1980
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Over the Top

Over the Top

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
I Walk Alone

I Walk Alone

1947
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Marked Woman

Marked Woman

1937
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Badge of Honor

Badge of Honor

1934
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Wildcat

Wildcat

1942
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Petrified Forest

The Petrified Forest

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Cowboy and the Indians

The Cowboy and the Indians

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★
Edit this entry  
24
A Christmas Story

A Christmas Story

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sex and Consequences

Sex and Consequences

2006
×
Read the review Edit this entry  
23
The Last Seduction II

The Last Seduction II

1999
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
22
Bulletproof Monk

Bulletproof Monk

2003
×
★★★
Edit this entry  
22
Night of the Comet

Night of the Comet

1984
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Into the Blue

Into the Blue

2005
×
★★
Edit this entry  
21
Santa Claus Conquers the Martians

Santa Claus Conquers the Martians

1964
×
Read prior review Edit this entry  
21
Santa Claus

Santa Claus

1959
×
★½
Read prior review Edit this entry  
21
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Scrooge

Scrooge

1935
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Breaking Point

The Breaking Point

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Flying Saucer

The Flying Saucer

1950
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Lost Missile

The Lost Missile

1958
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Phantom from Space

Phantom from Space

1953
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Atomic Submarine

The Atomic Submarine

1959
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Westerner

The Westerner

1940
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Stranger from Venus

Stranger from Venus

1954
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Inside the Mafia

Inside the Mafia

1959
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pretty Boy Floyd

Pretty Boy Floyd

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Frozen Alive

Frozen Alive

1964
×
Read the review Edit this entry  
14
Small Town Santa

Small Town Santa

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
14
All Girls Weekend

All Girls Weekend

2016
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
The 6th Friend

The 6th Friend

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
4/20 Massacre

4/20 Massacre

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry