• 8-Bit Christmas

    ★★★½

  • Robin Robin

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★★

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Billie Eilish: The World's a Little Blurry

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★½

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Mulan

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Save Yourselves!

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½

  • Boys State

    ★★★★½

  • Pinocchio

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Dark Waters

    ★★★½

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Just Mercy

    ★★★★

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Yesterday

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • The Art of Self-Defense

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Happy Death Day 2U

    ★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★★½

  • The Tomorrow Man

    ★★★½

  • Brittany Runs a Marathon

    ★★★★

  • Blinded by the Light

    ★★★★½

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Instant Family

    ★★★½

  • Venom

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Teen Spirit

    ★★★★

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★