Sort by
  • 1917

  • Joker

    ★★★½

  • Parasite

  • Bohemian Rhapsody

  • Green Book

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Capernaum

    ★★★★★

  • Climax

  • Love, Simon

    ★★★

  • Coco

    ★★★★

  • I, Tonya

  • mother!

    ★★★★

  • It

  • Lady Bird

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★½

  • Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

  • La La Land

    ★★★★★

  • Straight Outta Compton

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Me and Earl and the Dying Girl

  • Dope

  • Kingsman: The Secret Service

  • Interstellar

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • The Hundred-Foot Journey

  • Wheels

    ★★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

  • Boyhood

  • Whiplash

  • The Secret Life of Walter Mitty

  • Frozen

  • Dallas Buyers Club

  • Closed Circuit

  • About Time

  • The Conjuring

  • The Great Gatsby

  • The Kings of Summer

  • Django Unchained

  • Lincoln

  • Wreck-It Ralph

  • Skyfall

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Silver Linings Playbook

  • What Maisie Knew

  • Ted

  • Brave

    ★★★½

  • 21 Jump Street

  • The Cabin in the Woods

  • Hugo

  • The Intouchables

  • 50/50

  • No Strings Attached

  • Insidious

  • Submarine

  • The King's Speech

  • Flipped

    ★★★★★

  • Inception

    ★★★★★

  • Frankie & Alice

  • Shrek Forever After

  • How to Train Your Dragon

  • Shutter Island

    ★★★★½

  • Avatar

  • Mr. Nobody

  • Inglourious Basterds

    ★★★★

  • Coraline

  • (500) Days of Summer

  • The Curious Case of Benjamin Button

    ★★★★★

  • The Dark Knight

    ★★★★

  • WALL·E

    ★★★★★

  • Into the Wild

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★½