RSS feed for Evolution Of Horror

Evolution Of Horror has watched 128 horror films.

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★

  • Here Comes Hell

    ★★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Synchronic

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★★

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★★½

  • The Deeper You Dig

    ★★★½

  • Child's Play

    ★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Kindred Spirits

    ★★★½

  • Satanic Panic

    ★★

  • Ma

    ★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★½

  • Critters Attack!

    ★★½

  • I Trapped the Devil

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★★½

  • Us

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • Daniel Isn't Real

    ★★★★

  • Porno

    ★★

  • The Devil's Machine

    ½

  • Feedback

    ★★★½

  • Happy Death Day 2U

    ★★★

  • Sadistic Intentions

    ★★★

  • Little Monsters

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★★

  • Wounds

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★★

  • The Hole in the Ground

    ★★★½

  • Harpoon

    ★★★½

  • Finale

    ★★★

  • All the Gods in the Sky

    ★★★★

  • Extracurricular

    ★★★

  • Black Circle

    ★½

  • I'll Take Your Dead

    ★★★★

  • Overlord

    ★★

  • Dachra

    ★★½

  • Apostle

    ★★★★

  • The Perfection

    ★★★½

  • In Fabric

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★½

  • Greta

    ★★

  • Suspiria

    ★★★½

  • May the Devil Take You

    ★★

  • The Nightshifter

    ★★½

  • Cam

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • The Cannibal Club

    ★★★

  • Assassination Nation

    ★★★★

  • Piercing

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★

  • Dead Ant

    ★★

  • Happy Death Day

    ★★★½

  • Ravenous

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★★

  • The Autopsy of Jane Doe

    ★★★★½

  • A Dark Song

    ★★★★½

  • The Blackcoat's Daughter

    ★★★½

  • Green Room

    ★★★★½

  • Starry Eyes

    ★★★★

  • The Battery

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★★

  • Scream 4

    ★★★

  • Zombieland

    ★★½