Julu✨ has logged 17 entries for films during October 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Viridiana

Viridiana

1961
×
★★★½
Edit this entry  
25
Giant

Giant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Godard Mon Amour

Godard Mon Amour

2017
×
★½
Edit this entry  
18
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Glass Castle

The Glass Castle

2017
×
★★½
Edit this entry  
16
Veronica

Veronica

2017
×
★★★
Edit this entry  
16
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
mother!

mother!

2017
×
★★
Edit this entry  
14
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Surcos

Surcos

1951
×
Edit this entry  
13
A Stroke of Luck

A Stroke of Luck

2016
×
Read the review Edit this entry  
09
Selfie

Selfie

2017
×
Edit this entry  
08
Welcome Mr. Marshall!

Welcome Mr. Marshall!

1953
×
Edit this entry  
05
Dying

Dying

2017
×
Edit this entry  
04
Holy Camp!

Holy Camp!

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rapture

Rapture

1979
×
Edit this entry