Sort by

Ewan has logged 32 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
01
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Dead Man

Dead Man

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Uncharted

Uncharted

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Batman: Under the Red Hood

Batman: Under the Red Hood

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman

Batman

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Texas Chainsaw Massacre

Texas Chainsaw Massacre

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Batman: Year One

Batman: Year One

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Fallout

The Fallout

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Gerald's Game

Gerald's Game

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Corpse Bride

Corpse Bride

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lilo & Stitch

Lilo & Stitch

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Punch-Drunk Love

Punch-Drunk Love

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Bloodsport

Bloodsport

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry