Sort by

Ethan has logged 18 entries for films during December 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Burning

Burning

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Sleepy Hollow

Sleepy Hollow

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beetlejuice

Beetlejuice

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Last Picture Show

The Last Picture Show

1971
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Ed Wood

Ed Wood

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Texasville

Texasville

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Pee-wee's Big Adventure

Pee-wee's Big Adventure

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shangri-La Suite

Shangri-La Suite

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry