Sort by

Ethan has logged 26 entries for films during December 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Beasts of the Southern Wild

Beasts of the Southern Wild

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tommy

Tommy

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mike Birbiglia: The New One

Mike Birbiglia: The New One

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
Read the review Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
Read the review Edit this entry  
22
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Never Ever

Never Ever

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Nutcracker

The Nutcracker

1993
×
Read the review Edit this entry  
16
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vanilla Sky

Vanilla Sky

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Open Your Eyes

Open Your Eyes

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Frozen II

Frozen II

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Force Majeure

Force Majeure

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Tideland

Tideland

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry