Sort by

Ethan has logged 30 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Sylvie's Love

Sylvie's Love

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Save Yourselves!

Save Yourselves!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Wendy

Wendy

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Bloody Nose, Empty Pockets

Bloody Nose, Empty Pockets

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shirley

Shirley

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Zola

Zola

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jumbo

Jumbo

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
High Tide

High Tide

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Summertime

Summertime

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Farm

The Farm

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
Munyurangabo

Munyurangabo

2007
×
★★★★
Edit this entry  
19
Adaptation.

Adaptation.

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Abigail Harm

Abigail Harm

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Plus One

Plus One

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Way Way Back

The Way Way Back

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Wild Canaries

Wild Canaries

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Butter on the Latch

Butter on the Latch

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Lemon

Lemon

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Thou Wast Mild and Lovely

Thou Wast Mild and Lovely

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brittany Runs a Marathon

Brittany Runs a Marathon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
Read the review Edit this entry