Sort by
  • Bros

    ★★★★

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Summer of 85

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sorry We Missed You

    ★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★★

  • Rent

    ★½

  • Benjamin

    ★★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★★

  • Mehsampur

    ★★★★★

  • The Russian Five

    ★★★★

  • My Best Friend

    ★★★★

  • Mario

    ★★★★½

  • Murder on the Orient Express

    ★★½

  • I Dream in Another Language

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Beach Rats

    ★★★★

  • God's Own Country

    ★★★★★

  • Heartstone

    ★★★★½

  • Handsome Devil

    ★★★★½

  • Dawson City: Frozen Time

    ★★★★½

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Esteros

    ★★★★

  • A Man Called Ove

    ★★★

  • Trumbo

    ★★½

  • The Martian

  • Seashore

    ★★½

  • Taxi

    ★★★★★

  • Pride

    ★★★★½

  • The Way He Looks

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • What We Do in the Shadows

    ★★★★★

  • Boys

    ★★★★

  • Tom at the Farm

    ★★★

  • Teenage

  • 42

    ★★★

  • Short Term 12

    ★★★★

  • Kill Your Darlings

    ½

  • Les Misérables

    ★★½

  • Pitch Perfect

    ★★★★

  • Private Romeo

    ★★★★½

  • Mean Girls 2

    ½

  • Score: A Hockey Musical

    ★★½

  • Never Let Me Go

    ★½

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★½

  • Sherlock Holmes

  • Coraline

    ★★★½

  • Sidney Crosby: On the Ice and Beyond

    ★★★★★

  • Mamma Mia!

    ★★★★½

  • Sex and the City

    ★★

  • Hot Fuzz

    ★★★★

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★

  • Rent

    ★★½

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • The Grace Lee Project

    ★★★★½

  • A Separate Peace

  • Napoleon Dynamite

    ★★★★

  • Tropical Malady

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★★