Exalted has logged 361 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Starry Eyes

Starry Eyes

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Devil, Probably

The Devil, Probably

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Dr. No

Dr. No

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cure

Cure

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bad Taste

Bad Taste

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Shallows

The Shallows

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Amityville Horror

The Amityville Horror

1979
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Into the Abyss

Into the Abyss

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Eyes Without a Face

Eyes Without a Face

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Ms .45

Ms .45

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Pickpocket

Pickpocket

1959
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Attack of the Hollywood Clichés!

Attack of the Hollywood Clichés!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bamboozled

Bamboozled

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
All About Lily Chou-Chou

All About Lily Chou-Chou

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Hounds of Love

Hounds of Love

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Wrong Turn

Wrong Turn

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
A Clockwork Orange

A Clockwork Orange

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Ikiru

Ikiru

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Final Destination 5

Final Destination 5

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Man Escaped

A Man Escaped

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Treasure of the Sierra Madre

The Treasure of the Sierra Madre

1948
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Saddest Music in the World

The Saddest Music in the World

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RoboCop

RoboCop

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Annette

Annette

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Tag

Tag

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tokyo Ghoul

Tokyo Ghoul

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry