Exalted has logged 34 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ritual

Ritual

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Living End

The Living End

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Southland Tales

Southland Tales

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Why Don't You Play in Hell?

Why Don't You Play in Hell?

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Himizu

Himizu

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Inland Empire

Inland Empire

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
½
Edit this entry  
06
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Edit this entry  
05
SubUrbia

SubUrbia

1996
×
★★½
Edit this entry  
05
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Splendor

Splendor

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★★
Edit this entry  
03
Everybody Wants Some!!

Everybody Wants Some!!

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
03
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
There Will Be Blood

There Will Be Blood

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
The Addiction

The Addiction

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry