RSS feed for Rob
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Edit this entry  
15
Tracker

Tracker

2010
×
★★★
Edit this entry  
12
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
03
Journey's End

Journey's End

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
27
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Freehold

Freehold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Hacksaw Ridge

Hacksaw Ridge

2016
×
★★★★
Edit this entry  
17
Annihilation

Annihilation

2018
×
★★★★
Edit this entry  
14
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
It

It

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Cold Skin

Cold Skin

2017
×
★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★½
Edit this entry  
08
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★½
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
10
Baywatch

Baywatch

2017
×
★★½
Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
01
CHiPS

CHiPS

2017
×
★★½
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Edit this entry  
03
Fury

Fury

2014
×
★★★
Edit this entry  
26
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★★
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Hatching

The Hatching

2016
×
★★½
Edit this entry  
13
Independence Day: Resurgence

Independence Day: Resurgence

2016
×
★★★
Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry