RSS feed for Rob

Rob has logged 40 entries for fantasy films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
The Night Eats the World

The Night Eats the World

2018
×
★★★★
Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
08
Bright

Bright

2017
×
★★★
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
16
The BFG

The BFG

2016
×
★★★
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
01
Warcraft

Warcraft

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
23
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★½
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
13
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★½
Edit this entry  
22
Hell & Back

Hell & Back

2015
×
★★★
Edit this entry  
20
The Cobbler

The Cobbler

2014
×
★★½
Edit this entry  
11
Epic

Epic

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Lost World

The Lost World

1960
×
★★★
Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Hobbit: The Desolation of Smaug

The Hobbit: The Desolation of Smaug

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
R.I.P.D.

R.I.P.D.

2013
×
★★★
Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
07
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
16
Q

Q

1982
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Oz: The Great and Powerful

Oz: The Great and Powerful

2013
×
★★★½
Edit this entry  
24
Twilight

Twilight

2008
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hobbit: An Unexpected Journey

The Hobbit: An Unexpected Journey

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
25
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
03
Dark Shadows

Dark Shadows

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wrath of the Titans

Wrath of the Titans

2012
×
★★½
Edit this entry  
02
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★★
Edit this entry  
01
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★½
Edit this entry