RSS feed for Rob

Rob has logged 53 entries for thrillers.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
The Cloverfield Paradox

The Cloverfield Paradox

2018
×
★★★
Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
09
Once Upon a Time in Venice

Once Upon a Time in Venice

2017
×
★★
Edit this entry  
04
The Mummy

The Mummy

2017
×
★★½
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
21
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
03
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
Animal

Animal

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Metropia

Metropia

2009
×
★★★
Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
Riddick

Riddick

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
The Nest

The Nest

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
28
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Edit this entry  
02
Curse of Chucky

Curse of Chucky

2013
×
★★★
Edit this entry  
17
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
16
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Nest

The Nest

1988
×
★★★
Edit this entry  
05
Olympus Has Fallen

Olympus Has Fallen

2013
×
★★½
Edit this entry  
29
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Edit this entry  
22
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
World War Z

World War Z

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Host

The Host

2013
×
★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★½
Edit this entry  
27
The Expendables

The Expendables

2010
×
★★★½
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
23
Death Ship

Death Ship

1980
×
★★★
Edit this entry  
14
Grabbers

Grabbers

2012
×
★★½
Edit this entry  
10
Total Recall

Total Recall

2012
×
★★★½
Edit this entry  
13
The Guard

The Guard

2011
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Piranha 3DD

Piranha 3DD

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Battleship

Battleship

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Get the Gringo

Get the Gringo

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Lockout

Lockout

2012
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry