RSS feed for Rob

Rob has logged 70 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
16
Mandy

Mandy

2018
×
★★★½
Edit this entry  
08
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★★½
Edit this entry  
10
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★½
Edit this entry  
27
Lone Survivor

Lone Survivor

2013
×
★★★½
Edit this entry  
08
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★½
Edit this entry  
04
Rampage

Rampage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Void

The Void

2016
×
★★★½
Edit this entry  
10
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★½
Edit this entry  
02
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
Freehold

Freehold

2017
×
★★★½
Edit this entry  
21
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Jumanji: Welcome to the Jungle

Jumanji: Welcome to the Jungle

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★½
Edit this entry  
18
Life

Life

2017
×
★★★½
Edit this entry  
13
War for the Planet of the Apes

War for the Planet of the Apes

2017
×
★★★½
Edit this entry  
30
Transformers: The Last Knight

Transformers: The Last Knight

2017
×
★★★½
Edit this entry  
25
King Arthur: Legend of the Sword

King Arthur: Legend of the Sword

2017
×
★★★½
Edit this entry  
19
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Edit this entry  
04
Alien: Covenant

Alien: Covenant

2017
×
★★★½
Edit this entry  
24
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★½
Edit this entry  
28
Phantasm: Ravager

Phantasm: Ravager

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Jungle Book

The Jungle Book

2016
×
★★★½
Edit this entry  
01
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Hunt for the Wilderpeople

Hunt for the Wilderpeople

2016
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hobbit: The Battle of the Five Armies

The Hobbit: The Battle of the Five Armies

2014
×
★★★½
Edit this entry  
21
He Never Died

He Never Died

2015
×
★★★½
Edit this entry  
01
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★½
Edit this entry  
29
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★½
Edit this entry  
19
Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

Scouts Guide to the Zombie Apocalypse

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Ant-Man

Ant-Man

2015
×
★★★½
Edit this entry  
30
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Epic

Epic

2013
×
★★★½
Edit this entry  
03
San Andreas

San Andreas

2015
×
★★★½
Edit this entry  
26
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★½
Edit this entry  
07
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★½
Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★½
Edit this entry  
27
Godzilla

Godzilla

2014
×
★★★½
Edit this entry  
20
Edge of Tomorrow

Edge of Tomorrow

2014
×
★★★½
Edit this entry  
25
Anchorman 2: The Legend Continues

Anchorman 2: The Legend Continues

2013
×
★★★½
Edit this entry  
11
Elysium

Elysium

2013
×
★★★½
Edit this entry  
26
Hell Baby

Hell Baby

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
Europa Report

Europa Report

2013
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Croods

The Croods

2013
×
★★★½
Edit this entry  
30
Frankenstein's Army

Frankenstein's Army

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Hatchet III

Hatchet III

2013
×
★★★½
Edit this entry  
12
John Dies at the End

John Dies at the End

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Last Stand

The Last Stand

2013
×
★★★½
Edit this entry