RSS feed for Rob

Rob has logged 38 entries for films rated ★★★★ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Dunkirk

Dunkirk

2017
×
★★★★
Edit this entry  
21
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Trek Beyond

Star Trek Beyond

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sausage Party

Sausage Party

2016
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Martian

The Martian

2015
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★
Edit this entry  
09
Star Wars: The Force Awakens

Star Wars: The Force Awakens

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
Me and Earl and the Dying Girl

Me and Earl and the Dying Girl

2015
×
★★★★
Edit this entry  
28
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★★
Edit this entry  
07
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Edit this entry  
31
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★
Edit this entry  
08
Kung Fury

Kung Fury

2015
×
★★★★
Edit this entry  
27
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Edit this entry  
25
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bad Milo

Bad Milo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monsters University

Monsters University

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Trek Into Darkness

Star Trek Into Darkness

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Driver

The Driver

1978
×
★★★★
Edit this entry  
07
Jack the Giant Slayer

Jack the Giant Slayer

2013
×
★★★★
Edit this entry  
06
Wreck-It Ralph

Wreck-It Ralph

2012
×
★★★★
Edit this entry  
11
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Southern Comfort

Southern Comfort

1981
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Thin Red Line

The Thin Red Line

1998
×
★★★★
Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
22
True Grit

True Grit

2010
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Avengers

The Avengers

2012
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★
Edit this entry  
29
Prometheus

Prometheus

2012
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ghost Town

Ghost Town

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Grey

The Grey

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
50/50

50/50

2011
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Girl with the Dragon Tattoo

The Girl with the Dragon Tattoo

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry