• Army of the Dead

    ★½

  • Oxygen

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★

  • Stowaway

    ★★½

  • Thunder Force

    ★½

  • Bad Trip

    ★½

  • The Mauritanian

    ★★★

  • It's a Sin

  • WandaVision

  • The Dig

    ★★

  • The White Tiger

    ★★★½

  • Creating The Queen's Gambit

  • News of the World

    ★★★

  • Burrow

    ★★½

  • Education

    ★★★

  • The Midnight Sky

    ★½

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Dance of the Forty One

  • Happiest Season

    ★★½

  • Small Axe

  • Mank

    ★★½

  • The Life Ahead

    ★½

  • The Queen's Gambit

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • Love and Monsters

    ★★

  • Over the Moon

    ★★½

  • Shithouse

    ★★★

  • Rebecca

    ★★

  • I'm Your Woman

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • Red, White and Blue

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • Mangrove

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • On the Rocks

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★

  • Project Power

    ★★

  • Host

    ★★

  • Greenland

    ★★★

  • Summer of 85

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • Josep

    ★★★

  • Greyhound

    ★★½

  • Artemis Fowl

  • Da 5 Bloods

  • I May Destroy You

    ★★★★½

  • Hannah Gadsby: Douglas

    ★★★½

  • Out

    ★★★½

  • I Know This Much Is True

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★½

  • Extraction

    ★★★

  • The Willoughbys

    ★★★★

  • Mrs. America

  • Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

  • Your Name Engraved Herein

    ★★

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★

  • Ballad for a Pierced Heart

    ★★★

  • The Hater

    ★★★