Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★★★

  • Red, White & Royal Blue

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★½

  • John Early: Now More Than Ever

  • Insidious: The Red Door

    ★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Fast X

    ★★

  • The Little Mermaid

    ★★★

  • Dogleg

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★½

  • The Super Mario Bros. Movie

    ★★★

  • Renfield

    ★★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★½

  • Bottoms

    ★★★★½

  • Scream VI

    ★★★★½

  • 80 for Brady

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp: Quantumania

    ★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Rotting in the Sun

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★

  • Spirited

    ★★★

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • Significant Other

    ★★★

  • Halloween Ends

    ★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★½

  • Smile

    ★★★

  • Do Revenge

    ★★★★

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Bros

    ★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★½

  • Pearl

    ★★★★

  • Women Talking

    ★★★

  • Bones and All

    ★★½

  • TÁR

    ★★★★½

  • Barbarian

    ★★★

  • The Invitation

    ★★

  • Fall

    ★½

  • Of an Age

    ★★★½

  • Gutted

    ★★★★★

  • Not Okay

    ★★

  • Bullet Train

    ★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Mrs. Harris Goes to Paris

    ★★★★★

  • Where the Crawdads Sing

    ★½

  • Spirited Away: Live on Stage

    ★★★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Somewhere in Queens

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • Fire Island

    ★★

  • Showing Up

    ★★★★

  • The Bob's Burgers Movie

    ★★★

  • Elvis

  • Triangle of Sadness

    ★★★★

  • Men

    ½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★