michael has logged 18 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
The Game

The Game

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Binge

The Binge

2020
×
★½
Edit this entry  
16
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blackbird

Blackbird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unpregnant

Unpregnant

2020
×
★★★★
Edit this entry  
12
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
04
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sympathy for Lady Vengeance

Sympathy for Lady Vengeance

2005
×
Edit this entry  
03
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry