michael has logged 106 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★
Edit this entry  
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Lamb

Lamb

2021
×
Edit this entry  
07
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
01
Titane

Titane

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★★
Edit this entry  
09
Candyman

Candyman

2021
×
★★½
Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Night House

The Night House

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
05
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tampopo

Tampopo

1985
×
Edit this entry  
25
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★
Edit this entry  
25
Old

Old

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Snake Eyes: G.I. Joe Origins

Snake Eyes: G.I. Joe Origins

2021
×
★★½
Edit this entry  
19
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
F9

F9

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
14
Loki

Loki

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Purge: Anarchy

The Purge: Anarchy

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
The Purge

The Purge

2013
×
Edit this entry  
01
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Kick-Ass

Kick-Ass

2010
×
★★★½
Edit this entry  
29
Zola

Zola

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Ingrid Goes West

Ingrid Goes West

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
09
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
The Commuter

The Commuter

2018
×
★★½
Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
Edit this entry  
25
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★½
Edit this entry  
24
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★★
Edit this entry  
21
Keith

Keith

2008
×
★★½
Edit this entry  
18
Saw

Saw

2004
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry