• Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Annihilation

    ★★½

  • Black Panther

    ★★★

  • Bright

    ★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Justice League

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★½

  • War for the Planet of the Apes

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • Wonder Woman

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Logan

    ★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Moana

    ★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★★★

  • Arrival

    ★★★½

  • La La Land

    ★★★½

  • Imperium

    ★★★

  • Suicide Squad

    ★★½

  • Finding Dory

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★½

  • Captain America: Civil War

    ★★★½

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

    ★★★½

  • Zootopia

    ★★★½

  • Deadpool

    ★★★½

  • The Revenant

    ★½

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★

  • The Hateful Eight

    ★½

  • The Martian

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Rogue Nation

    ★★★½

  • Ant-Man

    ★★★

  • Inside Out

    ★★★★

  • Jurassic World

    ★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Ex Machina

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★

  • Big Hero 6

    ★★★½

  • John Wick

    ★★★

  • Left Behind

    ½

  • Gone Girl

    ★★

  • Tusk

  • Still Alice

    ★★★½

  • The Imitation Game

    ★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy

    ★★★½

  • 22 Jump Street

    ★★★½

  • Maleficent

    ★★½

  • Edge of Tomorrow

    ★★★

  • X-Men: Days of Future Past

    ★★★

  • Godzilla

    ★★

  • Walk of Shame

    ★★½

  • The Amazing Spider-Man 2

    ★★★

  • Captain America: The Winter Soldier

    ★★★★

  • 300: Rise of an Empire

  • 3 Days to Kill

    ★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★½

  • The Lego Movie

    ★★★★

  • What We Do in the Shadows

    ★★★½

  • Boyhood

    ★★★★½

  • American Hustle

  • The Wolf of Wall Street

  • 47 Ronin

    ★★

  • Frozen

    ★★★½

  • The Hunger Games: Catching Fire

  • Thor: The Dark World

  • 12 Years a Slave