• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • Actually...

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Kicking the Clouds

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Encanto

  • Figure and I

  • El Film Justifica los Medios

  • Alternative Economies

    ★★★½

  • Polycephaly in D

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • In Front of Your Face

    ★★★★

  • Memoria

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Annette

    ★★★½

  • Far From the Tree

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★

  • Bad Luck Banging or Loony Porn

    ★★★½

  • Introduction

    ★★★★

  • The Canyon

    ★★★★

  • Pleasure

    ★★★

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★★

  • El Planeta

    ★★★★

  • Light Trap

    ★★

  • Happy Valley

    ★★★½

  • What Distinguishes the Past

    ★★★

  • October Rumbles

    ★★★★

  • Short Vacation

    ★★★½

  • Oceano Mare

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Heliconia

    ★★½

  • A Maiden's Prayer

    ★★★

  • Flowers Blooming In Our Throats

    ★★★½

  • Soul

    ★★★½

  • Seeing Her

    ★★★

  • Autofiction

    ★★★½

  • Portions of Light, A Section

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★

  • Still Processing

    ★★★

  • Dear Mr. Ishida

  • In My Room

    ★½

  • City Hall

    ★★★★

  • Two War Images

    ★★★

  • Visit

    ★★★

  • The Happening

    ★½

  • France Against the Robots

    ★★½

  • Partial Differential Equation

  • All Hands on Deck!

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★½

  • Undine

    ★★★½

  • Red Moon Tide

    ★★★★

  • The Salt of Tears

    ★★★½

  • Corporate Responsibility

    ★★★½

  • 4EVER [Love]

  • sin título (año pasado)

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★

  • Death Doesn't Exist, and Love Doesn't Either

    ★★

  • The Fall

  • Wasteland No. 2: Hardy, Hearty

    ★★★½

  • MUBI Ident

  • Houses (for Margaret)

    ★★★½

  • Signal 8

    ★★★½

  • Cézanne

    ★★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★½