• The Houseboat

    ★★★

  • News of the World

    ★★

  • Ma Rainey's Black Bottom: A Legacy Brought to Screen

    ★★★

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★★½

  • Over the Moon

    ★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • I Am Greta

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • Anelka: Misunderstood

    ★★★½

  • Sløborn

    ★★★★

  • Into the Beat

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★★½

  • #Alive

    ★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Becky

    ★★★★

  • All Day and a Night

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • 100.000 – Everything I never wanted

    ★★½

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Rising High

    ★★★

  • LA Originals

    ★★★★

  • My Octopus Teacher

    ★½

  • 9 Tage wach

    ★★★

  • I Still Believe

    ★★½

  • Mulan

    ★★½

  • Zengo

    ★½

  • The Way Back

    ★★★

  • DC Showcase: The Phantom Stranger

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Superman: Red Son

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★

  • Ice 2

    ★★★★½

  • Emma.

    ★★

  • Nightlife

    ★★½

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Crip Camp: A Disability Revolution

    ★★★½

  • The Turning

    ★★★

  • Cuties

    ★★★½

  • The Magic Kids: Three Unlikely Heroes

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • My Spy

    ★★★

  • Rafadan Tayfa 2: Göbeklitepe

    ★★½

  • When Hitler Stole Pink Rabbit

    ★★★½

  • Togo

    ★★★½

  • Pinocchio

    ★★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Bombshell

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★

  • 1917

    ★★½

  • Pocket Hercules: Naim Suleymanoglu

    ★★★

  • Richard Jewell

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★★½

  • Das perfekte Geheimnis

    ★★★★

  • Countdown

    ★★

  • League of Legends Origins

    ★½

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

    ★★★½