eXtectiX has logged 122 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
When Hitler Stole Pink Rabbit

When Hitler Stole Pink Rabbit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Look Who's Talking

Look Who's Talking

1989
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Stop! Or My Mom Will Shoot

Stop! Or My Mom Will Shoot

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Schneewittchen

Schneewittchen

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Planet 51

Planet 51

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Coco

Coco

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Oath

The Oath

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Rock of Ages

Rock of Ages

2012
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Falcon Rising

Falcon Rising

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
System Crasher

System Crasher

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Captain America

Captain America

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Das perfekte Geheimnis

Das perfekte Geheimnis

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Lion King

The Lion King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Beats

Beats

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Game Changers

The Game Changers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
Read the review Edit this entry  
01
Burning

Burning

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
League of Legends Origins

League of Legends Origins

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Of Fathers and Sons

Of Fathers and Sons

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Level 16

Level 16

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
6 Balloons

6 Balloons

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Stereo

Stereo

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry