Sort by

Kevin has logged 474 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beastmaster

The Beastmaster

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love the Coopers

Love the Coopers

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Gunga Din

Gunga Din

1939
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under Siege 2: Dark Territory

Under Siege 2: Dark Territory

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Under Siege

Under Siege

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
White Christmas

White Christmas

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
We Can Be Heroes

We Can Be Heroes

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Les Boys IV

Les Boys IV

2005
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Soul

Soul

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Christmas Train

The Christmas Train

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Merry World of Leopold Z

The Merry World of Leopold Z

1965
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conversation

The Conversation

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Les Boys III

Les Boys III

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lego Star Wars Holiday Special

The Lego Star Wars Holiday Special

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Goddess of the Fireflies

Goddess of the Fireflies

2020
×
Read the review Edit this entry  
21
High Noon

High Noon

1952
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
ariana grande: excuse me, i love you

ariana grande: excuse me, i love you

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Rio Grande

Rio Grande

1950
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Elf

Elf

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Big Brawl

The Big Brawl

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Rage

Rage

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Education

Education

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Expecting Amy

Expecting Amy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jukebox

Jukebox

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dolly Parton's Christmas on the Square

Dolly Parton's Christmas on the Square

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Paper Man

The Paper Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Alex Wheatle

Alex Wheatle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Sugarland Express

The Sugarland Express

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ava

Ava

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Lovers Rock

Lovers Rock

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Best of the Best

Best of the Best

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Red, White and Blue

Red, White and Blue

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life in a Year

Life in a Year

2020
×
Read the review Edit this entry  
02
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In Search of the Last Action Heroes

In Search of the Last Action Heroes

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry