• Hamilton

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Charlie's Angels

  • Joker

    ★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Independence Day: Resurgence

    ½

  • The Lego Movie

  • Gravity

  • The Wolverine

  • Man of Steel

  • Star Trek Into Darkness

  • Iron Man 3

  • Oz the Great and Powerful

  • Batman: The Dark Knight Returns, Part 2

  • Django Unchained

  • The Hobbit: An Unexpected Journey

  • Wreck-It Ralph

  • Skyfall

  • Frankenweenie

  • ParaNorman

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★★

  • Ted

  • The Amazing Spider-Man

  • Paperman

  • Prometheus

    ★★★½

  • Dark Shadows

    ★★

  • The Avengers

  • The Hunger Games

  • John Carter

    ★★

  • Young Adult

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Ghost Protocol

    ★★★★

  • The Muppets

    ★★★★

  • The Adventures of Tintin

    ★★★

  • Hugo

    ★★★★

  • Batman: Year One

  • The Help

  • Rise of the Planet of the Apes

    ★★★½

  • Captain America: The First Avenger

    ★★★

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★★

  • Green Lantern

  • X-Men: First Class

    ★★★★

  • The Artist

    ★★★

  • Pirates of the Caribbean: On Stranger Tides

  • Bridesmaids

    ★★★★★

  • Thor

  • Paul

  • Rango

  • TRON: Legacy

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Burlesque

  • The Social Network

  • Easy A

  • Machete

  • Black Swan

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

  • Batman: Under the Red Hood

  • Inception

  • Toy Story 3

  • Family Guy Presents: Something, Something, Something, Dark Side

  • Iron Man 2

  • Date Night

  • Kick-Ass

  • Louis C.K.: Hilarious

  • Avatar

  • Fantastic Mr. Fox

  • Zombieland

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

  • District 9

  • Funny People

  • (500) Days of Summer